■Balıkesir Uluslararası Kahvaltı Festivali’nin sektöre ve şehir ekonomisine katkıları nelerdir?

Fuarların birebir tanıtım, dijital pazarın ise algı yönetimi için reklam sektöründe başı çektiği yadsınamaz bir gerçektir. Balıkesir’i bir fuar, festival ve expo şehri haline getirmemiz tüm sektörlerin ekonomisine katkı sağlayacaktır.
Çünkü bu tip organizasyonlar ulaşımdan konaklamaya, gıda üreticilerinden restoranlara hatta marketlere, benzinliklere ve tüm esnafa yeni müşteriler kazandırmaktadır.

Balıkesir; gıda, lojistik, ulaşım, turizm gibi sektörlerde zengin bir altyapıya sahiptir ancak PR eksikliklerinden dolayı hak ettiği güçlü ve popüler konuma gelememiştir.
Son yıllarda gerçekleşen Marka Şehir: Balıkesir projesiyle atağa kalkmış olan şehrimiz hem bu projenin devamıyla hem de Uluslararası Kahvaltı Festivaliyle hedeflerine ulaşma yolunda büyük mesafe kat edecektir.

kahvalti-fest-final_onay-afis

■Balıkesir Uluslararası Kahvaltı Festivali’nin şehrimize ve bölgemize katkıları nelerdir?

Öncelikli hedefimiz Türkiye’yi doyuran şehir Balıkesir’in gastronomi dünyasında hak ettiği yere gelmesini sağlamaktır.Fuar, festival, kongre ve expo etkinlikleri bu hedefe ulaşmanın yegane yoludur.

Ayrıca festival organizasyonu Balıkesir merkez ve ilçelerinde bir hareket oluşturacaktır. Katılımcı firmalarımız markalarını hem Balıkesirlilere hem de Türkiye’ye tanıtma imkanı bulacaklardır.

Festivale yurt dışından da katılım sağlanacağı için firmalarımız ve şehrimiz stabil durumdan dinamik duruma geçecektir.
Tedarikçi yönüyle güçlü birçok üreticimiz, artık ilgili pazarlara daha fazla marka bilinirliğiyle direkt dahil olabilecektir.