Festivalin adı neden KAHVALTI?

Kahvaltı sofraları, güne merhaba derken sofrada bulunan ürünlerin doğallığı ve zenginliğiyle insanlara ayrı bir mutluluk tattırır. Biz de Balıkesir olarak bu mutluluğumuzu tüm Türkiye ile paylaşmak istedik. Balıkesir Kahvaltısını oluşturan ürünlerin tamamı; peynirden zeytine, ekmekten sucuğa Balıkesir topraklarında yetişiyor ve üretiliyor. İşte bu doğal lezzetlerin üreticileri, Kahvaltıfest’te sizlerle buluşup en özel ürünlerini sunmaya hazırlanıyor.

Festivali kim düzenliyor?

Balıkesir Uluslararası Kahvaltı Festivali’ni Başta Balıkesir Valiliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla Güney Marmara Kalkınma ajansı öncülüğünde ve Balıkesir Sanayi Odası, Balıkesir Ticaret Odası ve Balıkesir Ticaret Borsası tarafından  düzenlenmektedir.

Festival programında neler var?

Balıkesir Uluslararası Kahvaltı Festivalinde sizi sabah 10:00 da başlayıp gece 24’e kadar sürecek  yarışmalar, showlar, eğitimler ve paneller bekliyor. Etkinlik programına buradan ulaşabilirsiniz.

Festival ücretli mi?

Balıkesir Uluslararası Kahvaltı Festivali gündüz ve gece tüm saatler boyunca tamamen ücretsizdir. Tüm halkımıza açık bir organizasyondur.

Festivale ziyaret için kayıt yada rezervasyon gerekli midir?

Balıkesir Uluslararası Kahvaltı Festivali’ne kayıt yada rezervasyon alınmamaktadır. Festivalimiz tüm halkımıza açık bir organizasyondur.

Festivalde etkinlik ve yarışmalar için ücret gerekli mi?

Balıkesir Uluslararası Kahvaltı Festivali’ndeki tüm etkinlik, yarışma ve ikramlar ücretsizdir.

Festivalde stand açan firmalardan alışveriş yapılacak mı?

Balıkesir Uluslararası Kahvaltı Festivali’nde Balıkesir’in yerel gıda üreticilerinden aracısız olarak toptan yada perakende alışveriş imkanı bulacaksınız.

Festivalde yarışmalara kimler katılabilir?

Balıkesir Uluslararası Kahvaltı Festivali’ndeki yarışmalara gastronomi öğrencileri ve şeflerin yanında mutfakta iddialı olanlar, sunumum harikadır diyenler, benim kadar yiyen çıkmaz diyen tüm halkımızdan katılım sağlanabilir.

Festivalde çocuk etkinliklerine katılım ve kayıt nasıl yapılır?

Balıkesir Uluslararası Kahvaltı Festivali’ndeki çocuk etkinliklerine kayıt gerekmeksizin miniklerimiz velisi ile etkinlik alanına gelip katılım sağlayabilir.

Festivale nasıl ulaşım sağlarım?

Festivalimiz Balıkesir’in en özel yaşam merkezi olan AVLU’da gerçekleşecektir. AVLU’ya ulaşım toplu taşıma araçları ile şehrimizin her semtinden sağlanmaktadır. Şehir dışından gelecek misafirlerimiz için şehirlerarası otobüs terminalinden her zaman toplu taşıma bulunmaktadır. Festival alanına ulaşım konumlama için tıklayınız

Özel aracı ile gelenler için otopark mevcut mu?

Festivalin gerçekleşeceği yer olan AVLU yaşam merkezinde ziyaretçiler için ücretsiz otopark alanları bulunmaktadır.